Warsztaty pszczelarskie

20 maja obchodzimy ustanowiony przez ONZ, Światowy Dzień Pszczół.


Fundacja Ratujmy Pszczoły tego dnia przeprowadziła warsztaty przyrodnicze w Publicznym Przedszkolu w Uszwi.

Zajęcia poprowadziła Pani pszczelarz i pedagog. Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy proekologicznej, poznanie życia pszczół oraz podkreślenie ich roli w przyrodzie. Dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza i poznały narzędzia (podkurzacz, dłuto, zmiotka, ramka z węzą), których na co dzień używa on w swojej pasiece. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza oraz przymierzyć kapelusz pszczelarski. Dzięki opowiadaniom, przedszkolaki zapoznały się z fascynującym światem tych pracowitych owadów, poznały budowę ich ciała oraz zasady bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Obserwując z bliska rój pszczół w ulu pokazowym dowiedziały się, że na jego czele stoi królowa zwana też matką pszczelą. Podczas warsztatów nie zabrakło zabaw ruchowych, w których dzieci mogły wcielić się w pracowite pszczółki.

Na zakończenie zajęć odbyła się słodka degustacja miodu na wafelku, w trakcie której poznały właściwości odżywcze „płynnego złota”.Każde dziecko otrzymało również na pamiątkę słoiczek miodu wielokwiatowego.

 

 

 

 

 

Akcja sadzenia drzew miododajnych

 W dniach 1-22 kwietnia Fundacja Ratujmy Pszczoły przeprowadziła akcję sadzenia drzew miododajnych.

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu, razem posadziliśmy 50 tyś. drzew miododajnych.

Dziękujemy wszystkich, którzy włączyli się w ratowanie pszczół !!! :)

 

 

 

 

Sadzenie wierzb

Przedwiośnie, to ważny okres w cyklu rozwoju rodziny pszczelej.W tym czasie pszczoły rozpoczynają intensywniejszy wychów czerwiu, mimo często niesprzyjających warunków atmosferycznych. Aby zapewnić odpowiedni rozwój młodemu pokoleniu niezbędny jest dopływ świeżego pyłku kwiatowego do ula - jako głównego źródła białka. Chcąc ułatwić pszczołom start po zimowym letargu Fundacja Ratujmy Pszczoły przeprowadziła akcję sadzenia wierzb pyłkodajnych. Posadzono ponad pół tysiąca różnego gatunku wierzb kwitnących na przełomie marca i kwietnia. Wierzymy, że nasza praca w przyszłości przyniesie wymierne korzyści.

 

Rejestracja Fundacji

Kochani! Możemy oficialnie ogłosić, że fundacja Ratumy Pszczoły została zarejestrowana!!!

Więcej artykułów…

  1. Akt zalożycielski

NASI PARTNERZY

  • aalogobeepl.jpg
  • logo brzescy pszczelarze.JPG
  • Pangrafik1.png
  • pixeliada.jpg
  • zg.jpg